להלן כתבה אודותי,שהתפרסמה במקומוני השרון:
 
"למצוא את הנורמאלי בתוך השיגעון" בן ארי עם שתי בנותיה. "אם אני הצלחתי כל אחד  יכול"
בילי בסרגליק   07.10.2010
 
"אני מאמינה ויודעת שניתן לצאת מכל מצב", אומרת איילת בן ארי, תושבת הרצליה, מטפלת רב תחומית, המלווה משפחות המתמודדות עם קרוב חולה במחלה קשה וגם מטפלת בבתה הקטנה שלקתה בסרטן
 
ניתן להגדיר את איילת בן ארי (39) כרופאה, למרות שברזומה שלה היא עורכת דין. לא היא אינה מרפאה קונבנציונאלית, אלא תקשיב קשב רב לפחדים ולקשיים ותרכז את כל מה שלמדה כדי לתת לכם יד.
אנחנו יושבות השבוע האחת מול השנייה בקליניקה שלה בהרצליה. אני מחליטה להפקיר את הראש שלי. משהו בה גרם לי לתת בה אמון מההתחלה. היא שואלת ורושמת את רישומי חיי על דף ומביטה בי בעיניים מחבקות. היא לא מורחת את הזמן והיא עניינית ועם זאת מבינה מיד מה מתרחש.
בן ארי עשתה מסלול ארוך מאוד בכדי להיות מי שהיא היום: "רציתי להבין מה מניע אותי ואת בני האדם בכלל, וכל זאת הובילו אותי ללמוד את כל שיטות הריפוי האלו".
בן ארי משתמשת בכלים מתקדמים להבנת נפשנו: NLP , EFT (טכניקה לשחרור רגשי), שיטת "העבודה" שהגתה ביירון קייטי, דמיון מודרך והיפנוזה קלה. היא עזבה את עיסוקה כעורכת דין ומזה 15 שנים שהיא לומדת עוד ועוד. היום היא מומחית של מספר שיטות אותן היא מיישמת על מטופליה ועל עצמה וכבר נולדה למעשה שיטה חדשה שלה.
בן ארי נשואה לאייל ואם לשתיים ורק לפני שנה היא חזרה להרצליה ממגורים ממושכים בארה"ב. היא לוקחת את כל הידע שרכשה ומיישמת גם על בתה הקטנה מאור שחלתה בסרטן קשה במיוחד בהיותה בת עשרה חודשים והיום היא בת חמש וחצי.
"חמש שנים שאני מטפלת בבתי, הן כאם וגם כמטפלת אלטרנטיבית. כל יום עשיתי לה סשן של הילינג, עבדתי עימה על דמיון מודרך, שמרתי איתה על תזונה איורווידית, סוג של שיטת תזונה הודית ועשבי מרפא והשתמשתי בכל הידע והכלים שמשמשים אותי עם מטופלי והיום היא בריאה. למעשה היא מוגדרת רפואית שהמחלה אינה פעילה, ואני חדורת אמונה שכך זה גם יישאר. אני מאמינה שהשילוב של כימותראפיה יחד עם הטיפול ההוליסטי הביא להחלמתה".
"הסרטן של בתי נחשב לאחד הגרועים"
נוירובלסטימה הוא השם הרפואי לסרטן של מאור - שם ארוך למחלה קשה לילדה אחת קטנה. הוא נחשב לאחד מהסרטנים הקטלניים ביותר בילדים או כמו שאומרת בן ארי : "אנחנו ההורים במחלקה האונקולוגית בשניידר, נוהגים להתלוצץ שגם הסרטן צריך מזל. הסרטן של בתי נחשב לאחד הגרועים. אני רואה במאור את ההצלחה הגדולה ביותר שלי. לא רק שמאור בריאה בגופה היום היא בריאה בנפשה. ילדה שמחה בעלת בטחון עצמי, לידרית שמלאה באהבה.
"אני מרגישה שלמרות הטיפולים הקשים, האשפוזים הארוכים, הבדיקות האינסופיות, הצלחתי לשנות את מאזן האימה ולהפוך את ילדותה של בתי לנעימה ולאפשר לה לחוות ילדות שמחה נורמטיבית. למצוא את הנורמאלי בתוך השיגעון. הטיפול נמשך כבר חמש שנים ונתן לי כמטפלת את היכולת להבין ולהכיל מקום של צער וכאב. היום יש בידי לסייע למטופלי לצלוח את המקומות הקשים הללו ולמצוא את דרכם חזרה לחיים מאוזנים ומאושרים יותר".
על כיסא הטיפולים
אני שוכבת על כסא הטיפולים בקליניקה מחליטה להתנסות. לפתוח את הראש והלב לעניין לצורך הכתבה. אני מתארת לה פחד מסוים והיא מחליטה להתמקד בו. תחילה היא נותנת לי הסבר כיצד המוח עובד ואלו רישומים הוא מטמיע בנו ואומרת שניתן להסיר רישומים אלו.
אחרי שהיא ממפה את הקושי שלי בדייקנות וענייניות של עורכת דין היא עוברת לרכות של המטפלת וחופרת בעוצמה רכה עד שהיא מגיעה לנקודה. נדמה לי שהיא מכניסה אותנו לתוך בועה ואז היא פשוט מפעילה עלי את שלל השיטות. היזכרות, עיבוד, מיקוד וניקוי. היא מתחילה בכך שאני אבין את המחשבה שיצרה מציאות מסוימת. מביאה אותי להתבונן בה, מביאה אותי אליה שנית בדרך אחרת ומקנחת בדמיון מודרך וגם הילינג ואני מיידית מרגישה הקלה עצומה שבתוך ימים היא מתעצמת ועומדת במבחן המציאות. נדמה שאני מתיידדת עם הקושי הספציפי. אני מרגישה שאולי היא מין קוסמת של הרגשה טובה, אבל אחרי כל ההסברים וההתבוננות במה שהיא עושה, זה פשוט נשמע הגיוני. מסתבר שאפשר להתחיל לנצח מחשבה וקושי גם כזו שחרטה בנו בקעים.
"אני מאמינה שאושר", אומרת בן ארי, "הוא המצב שכולנו שואפים להגיע אליו ויכולים להגיע למרות האתגרים שהחיים מציבים לנו. אם אני הצלחתי כל אחד יכול".
בהחלט ניתן להאמין לה. את האופטימיות שלה היא לקחה עוד יותר רחוק עם העובדה שכיום היא גם מלווה משפחות שיקיריהן חולים במחלות שונות וגם כאלו סופניות.
"אנשים המטפלים בקרובים הנמצאים במצב רגשי לא פשוט, מורכב, מתיש וזקוקים אף הם לעזרה. אני משמשת להם כמודל עם הסיפור האישי וכמטפלת העוזרת להם להתמודד עם איבוד תקווה עם החרדות והפחדים המלווים כל אדם שחרד לגורל יקירו. אני מסייעת להם לעבד את הרגשות, נותנת בידיהם כלים שישמשו אותם ברגעים היותר קשים, ומשתמשת בניסיון שצברתי על מנת לאפשר להם להתחבר למקורות הכוח שלהם.
"כולנו יכולים לצלוח את המהמורות שהחיים מזמנים לנו. מבחינתי אדם לא חייב להיות מאובחן כחולה כי גם אם הוא לא שמח, לא מרוצה, לא מסופק או מרגיש שהחיים עוברים לידו. זו סיבה מספקת בעיני לבוא ולקבל עזרה".
לפרויקט שהיא מרימה בימים אלו שהוא תמיכה בהורים לילדים שחלו בסרטן היא צירפה את עמותת "גדולים מהחיים".
תמיכה בהורים לילדים חולי סרטן
"כאמא לילדה חולת סרטן הבנתי שמקדישים המון תשומת לב לילדים החולים ואילו ההורים שהם אלו המטפלים בילדים נשארים ללא מענה למצוקות שלהם וחשים חרדה ודיכאון. הם מתמודדים במקביל לרגשות של הילד עם רגשותיהם שלהם כמו: מצב כלכלי שמדרדר כי בדרך כלל במצב כזה אחד ההורים מפסיק לעבוד, חרדה, דיכאון וקשיים. היום אף מערכת לא נותנת מענה למצוקות של ההורים ובכך גם נפגע הטיפול בחולים. הפרוייקט הזה מציע ליווי לכל משפחה בחינם באמצעות ליווי של מי שעבר חוויה דומה וכעת אני בתהליך הקמתו".
בן ארי למדה משפטים ואת ההתמחות עשתה בעמותת אדם טבע ודין. "כבר בגיל 24 נחלתי אכזבה מהמקצוע, כשהבנתי שבין החלומות והאידיאלים שלי למציאות המשפטית יש פער גדול ובחרתי לא להמשיך לעסוק בכך ונסעתי להודו. במהלך סדנא לימודית הבנתי שאושר הוא חוויה פנימית של האדם שאינה תלויה בכסף, זוגיות או הצלחה והבנתי שכל אדם זכאי לחוות אושר מעצם קיומו.
"התובנה הזו הייתה אירוע מכונן בחיי שסללה את הדרך לבחירה שלי לעבוד עם אנשים ולהנחות אותם להבנה הזו, ולכן בחרתי ללמוד הרבה שיטות מגוונות".
את כל שיטות הטיפול האלו היא גם רותמת לגמילה של אנשים מעישון דרך שיטה ייחודית שלמדה בארה"ב, שמדווחת על כך ש 85% מהאנשים מצליחים בה והיא שידרגה את השיטה.
בלוג מרגש
היא כותבת בלוג מרגש באתר ישראבלוג תחת הכותרת "מחייה של אמא לילדה חולת סרטן" ובו היא משתפת את הקוראים בעולמה הפנימי באופן הומוריסטי. "ניתן לעזור להורים לקבל כוח ולהמשיך הלאה גם ברגעים הקשים שבהם נראה שאי אפשר יותר", היא פוסקת .
בין הטיפולים, המטופלים, הכתיבה בבלוג, מנהלת בן ארי עסק לניהול ועדי בתים בשם "מבנים". "במקום שוועד בית ירדוף אחרי אנשים וכסף אחרי בעלי מקצוע, החברה שלי מחליפה את וועד הבית שעושה פעולות אלו".
אני מאזינה לכאב שאפף את בן ארי כשנודע לה שבתה חולה בסרטן והיא תינוקת קטנה: "כשבישרו לי שבתי הבכורה והאהובה חולה בסרטן ושהוא קשה, התגובה הראשונה שלי הייתה שפשוט נפלתי לרצפה. בכמה השניות הללו הבנתי הכל ועשיתי בחירה שלא זזתי ממנה לאורך כל הדרך. ידעתי שאני לא אשה שתשכב על הרצפה והתרוממתי, ובאופן ענייני התבוננתי בעיניו של הרופא והתחלתי לשאול את הרופא את כל השאלות. לא נכנסתי לרחמים עצמיים וכאוס, לא בכיתי והתמוטטתי, אלא פשוט הבנתי את תפקידי ויצאתי למאבק על הצלת חייה של בתי וכך אני עושה עד היום.
"כיום מאור נחשבת לנס רפואי והיא איתנו למרות המסות הגדולות והאגרסיביות של הסרטן. במקביל היא כמובן עברה טיפולים קונבנציונאליים. אני מאמינה ויודעת שניתן לצאת מכל מצב. גם כשנראה שהכל סגור, שאין יציאה נראית לעין וששום דבר לא יעזור. לא משנה מהי הבעיה שעימה באים אלי. שורה תחתונה כולם רוצים להרגיש טוב ואני אומרת לך שזה אפשרי לכולנו ומהניסיון שלי זה גם קורה".
 
 
2all בניית אתרים