מאמרים

מאמרים מקצועיים בנושאי גמילה מעישון. את המאמרים כתבה וערכה איילת בן ארי המתמחה בגמילה מעישון ומלווה מעשנים בדרכם אל הגמילה מזה שנים.

 
מזה שנים שאני מסייעת לאנשים ב גמילה מעישון סיגריות ועדיין ממשיכה להיות מופתעת כל פעם מחדש מכמות הדברים שאפשר "להלביש" על סיגריה אחת קטנה. להלן חלק קטן ממה שאני שומעת ממטופלי: "סיגריה עוזרת לי להתרכז", "סיגריה עוזרת לי לנהוג", "סיגריה עוזרת לי כשמשעמם לי"
 
אחד הנושאים שעולה שוב ושוב כשאני שואלת את הלקוחות שלי מה מפחיד אותם בנוגע לגמילה מעישון הוא עניין ההשמנה.
נכון, אחוז מסויים מהנגמלים (כ 30% - 40%), אכן יוסיף למשקלו. אולם חשוב לדעת שהרוב הגדול של הנגמלים לא יעלה במשקל. תוספת ממוצעת למשקל היא כשלושה עד חמישה ק"ג, אם כי כמובן יש מקרים בהם עלו גם יותר.
אין ספק שבחברה שבחרה את המראה הרזה כסמל היופי, זו יכולה להיות בעייה.
הסוד הכי עמוק והכי שמור שלי, אותו אני "מגלה" למטופלי, הוא שהכל עניין של החלטה. ואני יודעת שזו הקלישאה הכי ברורה בעניין הזה, ובאמת שזה נשמע שחוק.
ובכל זאת, תנו לי רגע להסביר.
אחד הדברים שמדאיגים את המעשנים שמעוניינים להפסיק לעשן זה תופעות הלוואי לגמילה מסיגריות. ישנן תופעות לוואי שהן מיידיות ומתחילות שעות מספר לאחר הגמילה וישנן תופעות לוואי שמופיעות לאחר תקופה והעיקרית שבהן היא ההשמנה, לה ייחדתי מאמר בפני עצמו בעמוד זה.
אולם, אני דווקא מעוניינת לספר תחילה על תופעות הלוואי החיוביות כתוצאה מהגמילה מסיגריות, סתם כדי לתת משקל נגד לחרדה ולפחד
 הפער שיוצר העישון בין המעשן לבין עצמו הוא בלתי ניתן לשיעור. רק כשסוף סוף מתרחשת הגמילה מהעישון, מבין המעשן את העולם השיקרי שבו בילה את רוב חייו.
נתחיל בשקר הגדול מכולם: זה טעים לי, אני אוהב לעשן. האמנם? מעשן יקר, הרשה לי בבקשה לקחת אותך למסע אחורה בזמן, אל אותו היום שבו עישנת את הסיגריה הראשונה שלך, או השניה, או השלישית. זוכר? בטח שכן! איך אפשר לשכוח

ההתמכרות לסיגריות או לכל דבר אחר הופכת להיות חלק ממבנה האישיות שלנו, עד שאין המכור יודע להבדיל בינו לבינה.

חושב המכור שהוא וההתמכרות אחד הם, אך אין דבר רחוק יותר מן האמת.

להתמכרות מטרה אחת – להשאיר את המכור צמוד לאותו הרגל מגונה, וכדי להשיג מטרה זו, אינה בוחלת באמצעים. במילחמה כמו במילחמה – הכל כשר
ריכזנו עבורכם מספר טיפים שיכולים לסייע לכם בתהליך הגמילה מעישון.
 
2all בניית אתרים