לבירורים: 052-4522115השאיפה הכמוסה של כל מעשן

כל מעשן שמגיע אלי לטיפול גמילה רוצה להפסיק, או חייב להפסיק. זה מוצהר וגלוי ומהווה את הבסיס לעבודה המשותפת.

מה שהאדם שמגיע אלי לא יודע זה שבתוך תוכו מסתתרת שאיפה להפסיק לעשן, בכדי להשתחרר מהצורך ומהתלות ואז, כשיעבור זמן והוא יצליח – יוכל לחזור לעשן, אבל רק את אותן הסיגריות שהוא באמת נהנה מהן.

ואכן, לא פעם קורה, שכשהזמן עובר והמעשן גמול ובטוח בעצמו, שהוא מתפתה לבחון את אותה הפנטזיה: אולי הוא יהיה אחד מאותם ברי המזל שכן יכולים לעשן רק לפעמים.

ואז באה המציאות וטופחת באכזריות בפניהם של המעשנים: בלתי אפשרי!!

לפעמים הדרך מאותה סיגריה אחת למלוא הכמות היא מיידית ולעיתים אורכת יותר זמן, מה שמחזק את האשליה שזה אפשרי. לא משנה מהו התהליך, השורה התחתונה היא אחת: כולם חוזרים לעשן, מצטערים עד עמקי נשמתם ומגלים לא פעם שהגמילה מורכבת יותר ולעיתים גם לא מצליחה.

התסכול המתמשך שלי, לנוכח תופעה זו, יחד עם תסכולם של "הנופלים" הביא אותי לבניית תהליך של תחזוקה לאנשים שנגמלו, שמטרתו האחת היא להשאיר אותם ערניים לסכנה ובכך להימנע ממנה.

קבוצת תמיכה בנגמלים מעישון

תהליך זה מתבצע בצורת קבוצת תמיכה לנגמלים מעישון שמתכנסת אחת לחודש ובה נידונים במעגל אספקטים שונים של הגמילה ומסתיים בהליך של דימיון מודרך שמטרתו להעמיק את ההבנות שהקבוצה הגיעה אליהן.

הליך זה מומלץ לכל מעשן שנגמל, גם אם הוא מרגיש לגמרי בטוח ורחוק מסיגריות והוא מומלץ גם לאנשים שלא עברו את תהליך הגמילה שלהם איתי.

2all בניית אתרים